avalehele 
maaameti kaart

04 Relvastatud Võitluse Liidu (RVL) Lätimetsa/ Põdraraba/ Käntu punker

geograafilised koordinaadid: 58.78334 24.19340

Pärast Põrgupõhja lahingut liikusid seal viibinud RVLi keskuse liikmed mööda Vigala valda kuni sattusid Soontagana piirkonda Hirmus-Antsu manu. Pärast kodukanti tagasipöördumist elati telklaagrites nii Kesu rabas kui Oese küla lähedal. 15. septembril sooritas RVL-i ründegrupp Vana-Vigala raudteejaamas edukalt sidejaoskonna röövi. Saagiks saadi 199 100 rubla, mis oli ette nähtud talvevarude hankimiseks ja organisatsiooni tugiisikute toetamiseks. Osa rahast jagati ka operatsiooni läbiviijate vahel, nagu tava ette nägi. 
Pärast ühe operatsioonil osalenu lahkumist Tallinnasse asus ülejäänud grupp ehitama talvepunkrit Läti ja Kastja külade vahele metsa. Sealne Põdraraba punker oli peaaegu valmis, kui julgeolekuüksus seda ründas. Kaks grupi liiget oli saadetud toidutagavarasid täiendama, kui nad 25. oktoobri hommikul kell 9 arreteeriti ja pärast nende ülekuulamist kinnipidamiskohal alustati kell 12 operatsiooni metsavendade punkri ja laagrikoha likvideerimiseks. 
Punkri juures viibinud metsavennad juba aimasid, et midagi on valesti, ning olid sisse võtnud valvepositsioonid. Samuti oli kokku lepitud kogunemiskoht haarangu puhuks. Viktor Rumjantsev avastas lähenevad vaenlased esimesena ja avas kuulipildujast tule. See oli kõigile metsavendadele märgiks asuda teele kogunemiskoha poole, et murda üheskoos piiramisrõngast välja. Pärast tulevahetust sisevägede sõduritega jõuti Läti-Kastja teele, kust üle minnes satuti järgmise sisevägede grupi peale. Tekkinud tulevahetuses hukkus Eduard Mulk ja sai raskelt haavata Mihkel Soosalu. Tagasitõmbunud metsavennad sooritasid tema haavatasaamise peale äkkrünnaku ning Soosalule endale ulatati püstol, millega viimane tegi enesetapu.
Pärast kilomeetritepikkuseks veninud jälituslahingut õnnestus metsavendadel lõpuks jõe ületamise käigus jälitajate eest pääseda ja julgeolek oli sunnitud operatsiooni kell 20 lõpetama. Kohe otsiti läbi ka punker ning leitud esemed kirjeldati ning võeti kaasa. Mingil põhjusel jäi Põdraraba punker aga hävitamata, nagu ei leidnud julgeolekutöötajad üles ka kummagi hukkunud metsavenna surnukeha. Soosalu surmast sai julgeolek teada alles hiljem ühelt ülekuulatavalt metsavennalt. Mõlema mehe säilmed matsid paar kuud hiljem toonane metsakümnik ja tema kaaslane, haua tähistamiseks lõigati männipuusse rist, kuid tänaseks pole täpne hauakoht teada. 

Praeguseks on punkrist näha vaid punkrivallid ning nende kõrval arvatavasti laskepesadeks ja kaevikuteks mõeldud süvendid, samasugused nagu Põrgupõhjal. Punkrikoha kõrvale on püstitatud kohalike meeste eestvedamisel mälestusmärk.